Beköltözés 2024

Kedves Kollégisták!

 

Szeptember 2-án, hétfőn kezdődik az iskolában az új tanév.

A kollégiumba szeptember 1-én, vasárnap 14.00 órától lehet beköltözni.

Az új kollégistákat 14.00-16.00 óráig várjuk, 16.00 órától szülői tájékoztatót tartunk a kollégium éttermében.

A felsőbb évesek is legkésőbb 18.00-ig érjenek be!

 

A tanulónak napi háromszori étkezést biztosítunk. Az étkezési díj készpénzes befizetését minden hónap második hetében kell rendezni a kollégiumi titkárnál. A befizetéskor díjbekérőt állítunk ki. Az átutalásos befizetést az adott hónap 15. napjáig kérjük megküldeni az intézmény 10702208-46110101-52000001 számú folyószámlájára. Az üzenet rovatban kérjük feltüntetni a tanuló nevét és az étkezési díj megnevezést. Az átutalásos számlát e-mailben küldjük el. Az étkezés rendszeres lemondásához a szülőnek írásban kell nyilatkoznia.

Ágyneműt és plédet biztosítunk a tanulók számára, de ágyneműhuzatot és gumírozott lepedőt (90x200 cm méretű) mindenkinek hoznia kell magával. A lakószobákban levő szekrények zárásához egy db max.7 mm átmérőjű kengyellel rendelkező lakatot kérünk, legalább egy db pótkulccsal. Élelmiszer tárolására csoportonként egy-egy hűtőszekrény áll a tanulók rendelkezésére. Élelmiszertároló műanyag dobozt, valamint a szobában történő étkezéshez poharat, tálcát, evőeszközt és terítőt célszerű hozniuk. Tisztálkodási eszközökről, a tisztálkodó szerek és WC papír pótlásáról mindenki önállóan gondoskodik. Nagy értékű tárgyi eszköz csak a szülő/gondviselő kérésére, a kollégiumvezető írásos hozzájárulásával hozható a kollégiumba. A tanuló személyes tárgyait köteles megóvni, azok megrongálódásáért vagy eltűnéséért a kollégium felelősséget nem vállal!

A kollégiummal kapcsolatos részletes előírások a kollégium Házirendjében találhatók, melyet a tanév kezdetén adunk át a tanulónak.

Bodó Beáta 

kollégiumvezető

 

Tavaszi Kollégiumi Napok 2024.04.08-09

A kollégiumi sportversenyeken jó volt a hangulat, a legeredményesebb résztvevő Juhász Balázs (11K, 5. csop.) volt, aki 3 számban is diadalmaskodott: kapuralövés, szkander és a győztes kötélhúzó csapatnak is oszlopos tagja volt.

A fotók egyik része a Kolexpress Facebook oldlán látható (Varga Csaba Tanár Úr fotói), a másik része itt a fotógalériában (Ducsai Zoltán fotói)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063594486222

https://www.wignerkollegium.hu/tavaszi-kollegiumi-napok-20240408-09

Kollégiumi közgyűlés 2024.02.01

Február első napját kollégiumi közgyűléssel köszöntöttük. Az egybegyűlteket Győri Mátyás, a DT elnöke köszöntötte, majd beszámolt az első félévről.
Rajna Olivér tett fel kérdést az étkezéssel kapcsolatban a kollégiumvezető úrnak, aki természetesen válaszolt rá. Válasza után röviden ő is ejtett pár szót az első félévi eredményekről, majd elismerésben részesített három kollégistát.
Nevelőtestületi dicséretet kapott Lányi Milán (W10C) kitűnő tanulmányi eredményéért.
Példás kollégista címet Kaló Imre (W9K) kitűnő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért.
Cseh Szabolcs (W10B), tizenötödikként a kollégium történetében, kiérdemelte a Kiváló Kollégista címet, több éven át tartó kitűnő tanulmányi eredményéért és közösségi munkájáért, a barkács-kör tagjaként végzett tevékenységéért. 
Gratulálunk Nekik! Reméljük a következő alkalommal még több diákot jutalmazhatnak.
 
A poszt a Kolexpress Facebook oldalán: Kolexpress
 

Wigner Kollégium - 50 éves jubileumi ünnepség

A Wigner Kollégium fennállásának 50. évfordulóját ünnepeltük november 16-án.

A nyitó ünnepi dallamok után Kiss Ferenc kollégiumvezető üdvözölte az egybegyűlteket, majd Varga tanár úr tartott előadást a koli 50 évéről.

Ezután Bulejsza József, aki 26 évig irányította a kollégiumot, emlékezett vissza.

Ezt követően régi kollégisták írásaiból olvastak fel kollégistáink: Farkas Zsombor, Fehér Marcell, Kaló Imre és Rajna Olivér.

Az egykori kollégistáink írásai után a "régiek" citeráztak még.

Kiss Ferenc zárszava után a kolisok a szobáikba vonultak, a meghívott vendégek megtekintették a folyosón lévő kiállítást, majd az előtérbe vonultak. Itt felavattak egy emléktáblát és egy új Ducsai tanár úr által készített és ajándékozott festményt. Majd a társalgóban a fenntartó mondott pohárköszöntőt, s volt egy kis állófogadás, ahol Leitner tanár úr diákjai segédkeztek.

A kolis vacsora kicsit csúszott, de finom volt!

Oldalak

Feliratkozás Wigner Kollégium RSS csatornájára