Napelemet minden tetőre!

Március utolsó napján 18.00 órától került sor kollégiumunkban a Föld környezetvédelmi problémáival, a fenntartható fejlődéssel (melyet helyesebb lenne fenntartható létnek nevezni), és a megújuló energiákkal kapcsolatos előadásra. Az elméleti bevezető után a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának köszönhetően, mely szervezet rendelkezésünkre bocsájtotta a demonstrációs eszközeit, gyakorlati bemutatóra is sor került.

A napkollektoros ismertető után egy sziget üzemű napelemes rendszer részeivel, majd valós üzemével ismerkedtek meg a tanulók. Ki lehetett próbálni, hogy az akkumulátorokban tárolt napenergia hogyan alakítható vissza hálózati feszültséggel működtethető világítástechnikai eszközök segítségéval újra fénnyé...

A különböző fényforrások fogyasztását is mértük közben. A foglalkozás a kérdések megválaszolásával ért véget, de a nagy érdeklődésre való tekintettel a folytatás valószínűsíthető....

Posta József