TÁJÉKOZTATÁS

Tisztelt Szülők! Kedves Kollégisták!
A hatályos oktatáspolitikai rendelkezések értelmében szükségessé vált néhány kollégiumunkra vonatkozó információ rögzítése az alábbi területeken:
ÉRETTSÉGI
Az érettségiző tanulóink az írásbelik időtartama alatt igény szerint élhetnek a kollégiumi ellátás lehetőségével. A 19 érintett tanuló számára egy-egy kétágyas, fürdőszobás szobában nyújtunk elhelyezést 2020. május 3-21. között. Lakószobájából beköltözésekor kell átpakolnia elkülönített helyére. Arra kérek minden érettségiző tanulót, jelezze a csoportvezetője számára igénybe veszi-e ezt a lehetőséget. Amennyiben igen, április 24-ig küldje el csoportvezetőjének be-és kiköltözésének időpontját, valamint étkezési igényét.
KIKÖLTÖZÉS
Nagyon sok tanulónk még nem pakolt ki a szekrényéből, melyre jövő héten biztosítunk lehetőséget. Április 27-29. között 10:00-tól 16:00-ig lehet bejönni az épületbe a járványügyi szabályok betartása mellett. Hétfőn az 1. és 2. csoport, kedden a 3. és 4. csoport, szerdán az 5. és 6. csoport tagjai költözhetnek ki. Érkezéskor az ügyeletes tanárnál kötelező bejelentkezni. A földszinten elvégzett kézfertőtlenítés után lehet csak a szobába felmenni, de egyszerre csak egy tanuló tartózkodhat bent, maximum öt percig. Távozása előtt leadja az étkezési jegyét és a szobakulcsát a kollégiumi titkárnak.
TÉRÍTÉSI DÍJ
A csoportvezető tanárok április 24-ig tájékoztatást küldenek a csoport Facebook oldalán minden tanulónak a térítési díjának aktuális összegéről. Néhány tanulónak hiánya van, de a többség túlfizetéssel rendelkezik. A hiányzó összeg befizetésére, illetve a túlfizetés miatti különbözet felvételére a kollégiumi titkárnál van lehetőség a szobakulcs és az étkezési jegy leadását követően.
Az eltérő egyedi igényeket, felmerülő kérdéseket a csoportvezetők felé kérem továbbítani.
Mindenkinek kitartást, türelmet és jó egészséget kívánok!
Kiss Ferenc
kollégiumvezető

DIGITÁLIS MUNKAREND

Tisztelt Szülők! Kedves Kollégisták!
A kollégiumi ellátás igénybevételével kapcsolatos eltérő szabályok bevezetéséről szóló 4/2020. EMMI határozat értelmében kollégiumunk lakhatást nem biztosít.  A tantermen kívüli, digitális munkarend pedagógiai programunkban megfogalmazott ellátása érdekében nevelőtanáraink Facebook-on keresztül megszervezték tanulócsoportjaikat. Ezen a fórumon keresztül kommunikálnak a tanulókkal, és küldik el a kollégiumi foglalkozások anyagát. Az egész kollégiumra vonatkozóan honlapunkon kívül a „Kolexpress” Facebook profilon is küldünk tájékoztatókat. Ezúton kérem Önöket és kollégistáinkat, segítsék a kapcsolattartás ezen formájának hatékony működését.
Kiss Ferenc
kollégiumvezető

KORONAVÍRUS

Tisztelt Szülők! Kedves Kollégisták!
Tájékoztatunk mindenkit, hogy a koronavírus miatt életbelépő változások értelmében március 16-tól (hétfő) a kollégiumban nem tudjuk biztosítani a tanulók elhelyezését. Március 15-én (vasárnap) 10:00 és 16:00 között azonban még nyitva lesz a kollégiumunk, hogy az otthoni tanuláshoz szükséges eszközöket és felszereléseket haza tudják vinni. Az esetleges változásokról honlapunkon küldünk tájékoztatást.
Kiss Ferenc
kollégiumvezető

Várlátogatás az Egri Vár Napján

467 évvel ezelőtt (1552.10.17.) győzték le az egri várvédők a törököket. Az Egri Vár Napján a kollégium délutáni vártúrán vett részt, a feladatlapok kitöltéséhez gyűjtőmunkát végeztek diákjaink.

Fotók: http://www.wignerkollegium.hu/egri-var-napja-20191017

Oldalak

Feliratkozás Wigner Kollégium RSS csatornájára