Hószobor-építő verseny (2012.02.07)

A versenyre csak két csapat nevezett (ebben közrejátszott az estére beállt hideg, és a nehezen alakítható, jeges hó). Viszont mindkét alkotás ötletes lett, és díjat nyertek.

További képek:

Hószobor építés 2012.02.07

DT kirándulás Budapest: Csodák Palotája (2011.okt.6)

Képzőművészeti programsorozat

Kollégiumunk résztvevője egy tavasszal indult, képzőművészetet népszerűsítő programnak, amelyet a Művészetek Háza Eger szervezett. A Művészetek Háza Zsinagóga Galériájának új tematikus kiállítása a modern tájképfestészetet tárja az érdeklődők elé. Október 10-én Zsolnay László művészettörténész tárlatvezetésével indult a több előadásból és szakköri foglalkozásból álló programsorozat.

A kiállítás műtárgyai a debreceni Antal-Lusztig gyűjteményből kerültek Egerbe. A kiállításon láthatunk a 19. század nagy klasszikusait követők mellett modern újítókat is, legyen az nagybányai indíttatású, vagy szentendrei konstruktivizmusba hajló művész, vagy csak belső utakon járó, stílusba be nem sorolható magányos szellem. Ennek érzékeltetésére csak néhány név, a teljesség igénye nélkül: Barcsay Jenő, Korniss Dezső, Vajda Lajos, Gulácsy Lajos, Mednyászky László, Tihanyi Lajos, Koszta József, Tornyai János, Szőnyi István.

 

Őszi túra a Bükkben (2011.09.29)

A túra résztvevői Felsőtárkányba autóbusszal érkeztek, innen indult a csapat a Bükkbe, érintve a Hegyikristály Pihenőparkot. A zöld jelzésen haladva a dolomitbánya felső szintjére jutottak, ahonnan pompás panorámában volt részük. A Várhegy nyergén átjutva a Kövesdi kilátóból a dél-bükk tárult eléjük. A Vasbánya-tetőn át fordultak vissza Felsőtárkány irányába, és érkeztek a tóhoz.

A túrán készült fotók itt láthatók:

Őszi túra 2011.09.29

Oldalak

Feliratkozás Wigner Kollégium RSS csatornájára